top of page

פלאשבק

עודכן: 16 בפבר׳ 2022


תערוכת "פלאשבק" נפתחה במוצאי שבת 1.2.20 בגלרית " על האגם" ברעננה.

בתערוכה משתתפים 38 אמנים המציגים כ-100 עבודות. ערב קסום, מרתק, מסעיר ומרגש עבר על כולנו בפתיחת תערוכה כבדו בנוכחותם את הפתיחה ראש העיר רעננה: חיים ברוידא, וסגן ראש העיר: מיכאל רייזמן, שאמרו דברי ברכה.

מיכאל רייזמן שיבח בדבריו את נושא התערוכה ואת עבודת האוצרות המרשימה. אחריהם מיקי רוזנטל סיפר על המעבר מעולם של מילים לעולם של ציורים.


המבקרים המשיכו להגיע לגלריה להנות מהיצירות ולהתרשם מהסיפור האישי שמאחורי היצירה. כ-400 איש הגיעו לגלריה בערב הפתיחה שנהנו גם מהכיבוד המפנק.

לאמנים ולאורחים היה קשה לעזוב את המקום והאירוע נמשך למעלה משעתיים.

עם סיום האירוע קבלנו אין ספור הודעות מרגשות ומפרגנות מהאמנים והרשתות החברתיות מלאות בפוסטים מפרגנים ובתמונות מהאירוע.


נצטט חלק קטן מהם :


דורית גנשר : הערב נפתחה לה תערוכת "פלשבאק". לפתיחה הגיעו כ- 400 איש. היה מרגש ממש. מרגש לראות אנשים יוצרים נוספים עם יצירות מדהימות. מרגש לראות אנשים שאני לא מכירה, שעוצרים מתפעלים, מצלמים,מתרגשים עד דמעות רק מלצפות ביצירות. ועוד יותר לראות אנשים, בעצם חברים טובים, שהגיעו לפרגן במיוחד. ולאחד היחיד והמיוחד שתמיד איתי . אחרי פתיחה כזו אפשר להתחיל את השבוע. שיהיה שבוע נפלא.

בט ארז : Exhibition is really amazing!  You did a great job.

צבי נדב יושב ראש מוזה רעננה: כבוד גדול עבור מוזה ואמני מוזה שמשתתפים בתערוכה איכותית בגלריה שליד האגם

מירי פסוב: שלי ונילי כל הכבוד על האוצרות...ההפקה.. הפתיחה החגיגית כל כך....ועל בחירת האומנים ועבודותיהם..יישר כח

צפי מנהלת גלרייה על האגם: היה מקסים,שיהיה בהצלחה במהלך השבועיים,בטוחה שיבואו הרבה.

מיקי רוזנטל: שלי יקרה. תודה רבה רבה שבחרת לכלול את הציורים שלי בתערוכה. מקבל המון תגובות נרגשות

נאווה פורת: לשלי ולנילי, שאפו על התערוכה המוקפדת והמגוונת. גם קטפתם מלוא המחמאות מהאמנים המציגים. כל הכבוד!

דליק נאמן : נילי ושלי יקרות , תודה, יצרתן תערוכה מגוונת עם שפע של יצירות יפות מדברות וחווייתיות.

העמדתן תערוכה מכובדת ומרגשת.

כל הכבוד לכן !

אורה גולדנברג: התערוכה מדהימה.

האמנים המציגים בתערוכה, מפליגים כולם אל מחוזות ילדותם ואל רגעים מעוררי אסוציאציה "פלאשבק" בהגדרתם.באופן טבעי הנושא רגיש ומרגש. שמחתי להשתתף בתערוכה המיוחדת הזאת. תודה לנילי ושלי, חברותי האוצרות על שהזמינו אותי להציג בתערוכה ולכל מאות האנשים שהשתתפו אמש בפתיחה והפכו את האירוע לחגיגה.

לאה דולינסקי: זו הפעם השלישית שאני משתתפת בתערוכה בגלריה על האגם ברעננה.

הפעם מספר הנוכחים בפתיחת התערוכה היה עצום, הגלריה עלתה על גדותיה וזה מרשים מאוד. לעומת זה, בהשקפתי כמות האמנים המציגים היתה מוגזמת, בנסיבות אלה היה קשה להתקרב לעבודות ולהתמקד בהם. עם זהת העבודות היו ייחודיות וזה בזכות הנושא בו בחרתם, שאפשר עשיה אישית ומגוונת. על זה מגיע לכם כל הכבוד.

אלה דוחובני: שמחתי מאוד להשתתף בתערוכה "פלאשבק" ולהכיר את האוצרות הנפלאות שלי ונילי, תודה ענקית על עבודתן נהדרת ומרשימה ביותר, השקעתן רבה באירגון, עיצוב וקידום התערוכה, יחס חם לאומנים, מקצוענות ואהבה לאומנות! שרה מלכי : שתפת אתכם בערב מרגש של פתיחת תערוכה קבוצתית בה אני משתתפת בגלריית האגם ברעננה. תערוכה מאוד מומלצת שבה משתתפים אמנים מוכשרים באוצרותן המקצועית של שלי רשקס ונילי ויצטום. תודה גדולה לכל מי שכיבד אותי בנוכחותו .

מוריס מנס : שלי ונילי היקרות, מגיע לכן לחיצת יד וחיבוק חם על ארגון התערוכה "פלאשבק".

הפכתן את המפגש לאירוע אמנותי-תרבותי ברמה גבוהה.   תודה  הצלחות בעתיד ויישר כוח

אלה דוחובני: שמחתי מאוד להשתתף בתערוכה "פלאשבק" ולהכיר את האוצרות הנפלאות שלי ונילי, תודה ענקית על עבודתן נהדרת ומרשימה ביותר, השקעתן רבה באירגון, עיצוב וקידום התערוכה, יחס חם לאומנים, מקצוענות ואהבה לאומנות!


התערוכה ממשיכה למשוך מבקרים רבים אשר ממלאים את ספר האורחים בהתרשמויות האישיות שלהם מהעבודות, האמנים והאוצרות המקצועית.

האורחים כותבים את התרשמויותיהם בספר האורחים המוצב בכניסה לגלריה. נביא מעט מהתגובות : "חוויה מיוחדת", "תערוכה מדהימה, עבודות מעניינות ,הציורים מבטאים חלומות, זכרונות וגעגועים, נהנתי מאד", " תערוכה מרשימה מאד וחוויתית במיוחד, הרגשה של ריחוף בין העבודות", "תודה על תערוכה מרגשת ועוצמתית", " תערוכה מעניינת מאד, מרגשת ועוצמתית, נוגעת ללב בשל נושאה האוניברסאלי, חבל שמסתיימת, היתה ראויה להציג יותר..", "תערוכה מרשימה ביותר, מגוונת ומציגה את הזכרונות המוצגים בתת מודע של האמנים בצורה היצירתית ביותר, אכן נפש האדם היא מקור בלתי נדלה של השראה ליצירתיות מפתיעה ומקורית"


בשבת 8.2.20 התקיים שיח גלריה. לאירוע הגיעו יותר מ-80 שוחרי אמנות.

בפאנל השיח השתתפו: מיקי רוזנטל - שדיבר על אמת ושקר בחיים הפוליטיים וכיצד זה מתבטא באמנות. ראובן תשרי - אמן/צייר , מורה ומרצה לאומנות שדיבר על אמנות נטו. נעמי רזינובסקי סלע - שדיברה על הקשר שבין אמנות לאדריכלות. דורית גנשר -שדיברה על כוחם של זיכרונות ילדות והשפעתם העמוקה על חיינו כיום, מבלי שנהיה מודעים לכך.

ברשותה של דורית גנשר נביא מרשמיה על האירוע :


מכל אחד מדוברי הפאנל- לקחתי מסר, מילה, משמעות. ראובן -סיכם את דבריו במשפט חזק מבחינתי, הוא אמר: "יצירות מבקשות להיחשף, להראות בציבור". מבחינתי כל יצירה, אם זה רעיון, ספר, שיטה, או אומנות- אם הענקנו לרעיון מסויים ביטוי בחיים האלו- יש מצב שהם יהוו תרומה או השראה למישהו אחר, עלינו לדאוג לחשוף אותם.

נעמי-חשפה אותי למבנים אדריכליים שלא ידעתי על קיומם, וכמובן סימנתי לי כמה אתרים ששווים ביקור.

ומיקי- הידוע בכינויו "הבולדוזר" על שם תכנית תחקירים דוקו-אקטיביסטית, שהוא הנחה. מיקי רוזנטל תמיד נתפס אצלי כאדם קשוח, רק מהתקשורת,אין לי הכרות אישית איתו. ההכרות הכי קרובה, הייתה דרך היצירות שלנו שהיו סמוכות זו לזו. דרך הציורים שלו וכמה משפטים שהחלפנו בשיח היום, נחשפתי לאדם עם לב טהור וענק, אדם רגיש, כן ואמיתי, ששם את האמת שלו ישר בפנים ובאומץ. היה משהו באמת הישירה שלו, שנגעה בי.

ו....כשאני מדברת על זיכרונות ילדות-הלב שלי רק מתרחב. אני יודעת כמה אוצרות ועוצמה יש בהם. ועד כמה העבודה איתם חזקה!


אסכם שהבוקר הזה היה עבורי ממש מרגש. תודה לאיש שאיתי שמתעד את הרגעים המרגשים בחיי. תודה לשלי רשקס ולנילי ויצטום על התערוכה, על הארגון ועל בוקר תרבות תרבותי במיוחד, תודה לכל האנשים שבאו לתערוכה ולשיח, אתם אלו שמעניקים ליצירות שלנו משמעות.         

התערוכה מוצגת לציבור בגלריה "על האגם" ברעננה עד יום שישי, 14.2.20 ב-10:00


תמונות מאירוע הפתיחה תודה לכל הצלמים ששלחו לנו תמונות ובמיוחד לאיציק רמות על כ-80 תמונות מקצועיות
269 צפיות4 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

4 comentarios


שלי ונילי יקרות, נהנת להכלל בקרב המציגים בתערוכה היפה ומסקרנת.

העמדה של הציוריום שלי זוכה לשבחים ועל כך תודה מיוחדת.

Me gusta

Art Exhibation
Art Exhibation
13 feb 2020

תערוכה מרגשת!

Me gusta

מאוד נהנתי במשמרת בתערוכה, כל הזמן הגיעו מבקרים שהתרשמו מאוד טוב מהתערוכה ושמחו לראות את הגלריה פתוחה. המשוב היה מאוד חיובי ונהנתי להסביר בתחום הקרמיקה. שאלו על מחירים ויצירת קשר עם האמנים ומאוד עזר הקטלוג המודפס. שמחתי להיות שם

Me gusta

efrat laufer
efrat laufer
04 feb 2020

שלי ונילי אצרתן תערוכה מגוונת בנושא שמשתף במחשבות זכרונות, בשלל מדיות.

במשמרת שהייתי הגיעו כמה קבוצות ברובם יוצרים שהתעניינו בטכניקות והיו צמאים להסבר שסיפקתי להם.

הפתיחה היתה הומת מבקרים ומכובדת.

Me gusta
bottom of page